Vinnare och placeringar, SM i Fransförlängning 2020

Klassisk Fransförlängning

Junior

  1. Elin Jönsson, 111p
  2. Susann Södermark, 108p
  3. Atra Boudagh, 96p
  4. Åse Näslund, 79p
  • Tävlande nr: 28, 99p (Diskvalificerad)

Senior

  1. Chie Im, 109p
  2. Alida Vigh, 108p
  3. Fredrika Karinsdotter, 99p

Master

  1. Margot Nõgisto, 123p
  2. Malin Broman, 122p
    (Skiljepoäng: Stickies)
  3. Emma Lund, 122p 
  4. Camilla Arancibia Rojas, 119p
  5. Linn Norberg-Hysén, 114p
    (Skiljepoäng: Stickies)
  6. Natalie Nilsson, 114p
  7. Thi Ngan Lam, 111p
  8. Karolina Berger, 110p
    (Skiljepoäng: Stickies)
  9. Sofie Bengtsson, 110p 
  10. Therese Jonsson 107
  11. Tävlande nr: 2, 104p
  12. Tävlande nr: 33, 98p
  13. Tävlande nr: 41, 97p
    (Skiljepoäng: Applicering)
  14. Tävlande nr: 46, 97p
  15. Tävlande nr: 50, 92p
  16. Tävlande nr: 30, 75p

Expert

  1. Elin Olsson, 123p
    (Skiljepoäng: Riktning)
  2. Emelie Bolsing, 123p
  3. Johanna Wadenius, 122p
  4. Angelica Lätt, 121p
  5. Evelina Backfält, 120p
    (Skiljepoäng: Riktning)
  6. Pernilla Johansson, 120p 
  7. Anna Törnhult, 119p
  8. Josefin Berntsson, 115p
  9. Therese Kvist, 114p
    (Skiljepoäng: Stickies)
  10. Michaela Attnerson, 114p
    (Skiljepoäng: Applicering)
  11. Tävlande nr: 29, 114p
  12. Tävlande nr: 54, 110p
  13. Tävlande nr: 15, 109p
  14. Tävlande nr: 70, 106p
  15. Tävlande nr: 68, 103p
  16. Tävlande nr: 38, 102p
  17. Tävlande nr: 14, 97p

Volymfransförlängning

Junior

  1. Sara Hertzberg 127p
  2. Kim Fagerstedt 125p
    (Skiljepoäng: Stickies)
  3. Fredrika Karinsdotter 125p 
  4. Susann Södermark 123p
  5. Atra Boudagh 117p
  6. Tävlande nr 69, 111p
  7. Tävlande nr 2, 104p
  8. Tävlande nr 43, 101p
  9. Tävlande nr 11, 94p

Senior

  1. Erica Eninge, 132p
  2. Johanna Hilli Sjöqvist, 118p
  3. Malin Broman, 115p
  4. Alida Vigh, 93p

Master

  1. Thi Ngan Lam, 133p
  2. Karolina Berger, 128p
  3. Natalie Nilsson, 126p
  4. Linn Norberg-Hysén, 125p
    (Skiljepoäng: Stickies)
  5. Sara Klaesén, 125p
  6. Mikaela Wistrand, 122p
    (Skiljepoäng: Stickies)
  7. Therese Jonsson, 122p
    (Skiljepoäng: Stickies)
  8. Josefin Roos, 122p
  9. Margot Nõgisto, 121p
  10. Minna Hjelm, 119p
  11. Tävlande nr: 63, 117p
    (Skiljepoäng: Stickies)
  12. Tävlande nr: 26, 117p
    (Skiljepoäng: Stickies)
  13. Tävlande nr: 13, 117p
    (Skiljepoäng: Stickies)
  14. Tävlande nr: 41, 117p
  15. Tävlande nr: 44, 111p
  16. Tävlande nr: 5, 109p
  17. Tävlande nr: 57, 106p
  18. Tävlande nr: 9, 101p

Expert

  1. Michaela Attnerson, 132p
  2. Pernilla Johansson, 130p
  3. Therese Kvist, 129p
  4. Anna Törnhult, 126p
  5. Emelie Bolsing, 125p
    (Skiljepoäng: Stickies)
  6. Elin Olsson, 125p
    (Skiljepoäng: Applicering)
  7. Nasrin Bahmiary, 125p
  8. Angelica Lätt, 124p
    (Skiljepoäng: Stickies)
  9. Josefine Foxman, 124p
  10. Johanna Wadenius, 121p
    (Skiljepoäng: Applicering)
  11. Tävlande nr: 70, 121p
  12. Tävlande nr: 15, 116p
    (Skiljepoäng: Stickies)
  13. Tävlande nr: 36, 116p
  14. Tävlande nr: 10, 111p
    (Skiljepoäng: Stickies)
  15. Tävlande nr: 39, 111p
  16. Tävlande nr: 29, 110p
  17. Tävlande nr: 54, 107p
  18. Tävlande nr: 1, 106p

Sveriges bästa fransstylist 2020

Pernilla Johansson 250p

(Högst totalpoäng i Klassisk + Volym)

Lash lift

Master

  1. Evelina Nylén 110p
  2. Rebecka Blomberg 105p
    (Skiljepoäng: Procentandel av böjda fransar)
  3. Daniela Rakislova 105p 
  4. Veronica Stengård 105p 
    (Skiljepoäng: Jämn böj)
  5. Izabel Gonzalez 101p
    (Skiljepoäng: Jämn böj)
  6. Amelda Dawood 101p 
  7. Alexandra Carlström 100p
    (Skiljepoäng: Lyftets vinkel)
  8. Sandrah Carlsson 100p 
  9. Jeanette Sjögren 98p
  10. Elin Andersson 96p
    (Skiljepoäng: Val av böj)
  11. Tävlande nr: 57, 96p 
  12. Tävlande nr: 50, 95p
  13. Tävlande nr: 9, 94p
    (Skiljepoäng: Val av böj)
  14. Tävlande nr: 73, 94p
  15. Tävlande nr: 72, 88p
  16. Tävlande nr: 3, 87p
  17. Tävlande nr: 41, 84p
  18. Tävlande nr: 70, 81p

Expert

  1. Josefine Foxman, 116p
  2. Nasrin Bahmiary, 109p
  3. Alida Vigh, 108p
  4. Angelica Lätt, 97p
  5. Pernilla Johansson, 96p
  6. Tävlande nr: 48, 92p
  • Tävlande nr: 68, 100p (Diskvalificerad)
SM 2020 Logo
Information för tävlande och besökare

Sponsorer:

Lash n Brow Store -arrangörer av SM i Fransförlängning